#1 2011-02-15 19:31:16

 lubie-cherry-coke

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 826
Punktów :   

PNJA, e-mail w spr egzaminu

Jako iż pewnie wszyscy już się zorientowali, że egz z PNJA nie będzie miał wiele wspólnego z tym co na zajęciach, proponuję napisać e-maila, ja mogę to zrobić, do mgr Uliasz z zapytaniem o nazwę naszego poziomu po latach I,II,III.
Dla niezorientowanych, na egz jest forma pisemna (np. rozprawka), część ustna, która wygląda jak luźna rozmowa, listening, czytanie ze zrozumieniem i testy gramatyczne. Te wszystkie poziomy są różne na różnych uczelniach, Cambridge wydaje takie właśnie książki z testami i dokładnie to jest na egz z PNJA, tylko ważny jest poziom, np. FCE, CAE, znając go możemy rozwiązywać sobie takie ćwiczenia gramatyczne w domu, co by na egz nie paść. Książki takie wydają też Longman i Oxford, polecam:)

Offline

 

#2 2011-02-15 20:24:37

 kamil

Użytkownik

4960925
Call me!
Skąd: k. Jasła
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 137
Punktów :   

Re: PNJA, e-mail w spr egzaminu

mądrze prawi
polać jej

Offline

 

#3 2011-02-16 20:32:06

 Angel91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 263
Punktów :   

Re: PNJA, e-mail w spr egzaminu

Po co pisać maila, przecież możecie zapytać o to p. magister na zajęciach...

Offline

 

#4 2011-02-16 23:21:36

 lubie-cherry-coke

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 826
Punktów :   

Re: PNJA, e-mail w spr egzaminu

A po to, żeby mieć jasne i pewne:) Patryk poparł, więc e-mail poszedł.

Offline

 

#5 2011-02-17 01:11:49

 lubie-cherry-coke

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 826
Punktów :   

Re: PNJA, e-mail w spr egzaminu

E-mail:
Witam,
Państwa egzamin, jak to zwykle bywa w przypadku tego przedmiotu, będzie 2-dniowy: pierwszego dnia prawdopodobnie będzie część składająca się z listeningu, readingu, writingu (czyli pewnie jakaś rozprawka typu te które grupy B i C pisały na moich zajęciach) i Use of English (i tutaj będą głównie zadania z użyciem słówek/zwrotów/konstrukcji które były na zajęciach). Jeśli chodzi o grupę A (z którą ja nie mialam zajec), to w tym semestrze p. A.Dziama będzie prowadziła podobny kurs do mojego zimowego i będę się z nią umawiała na poszczególne tematy/zakres materiału, tak aby wszystkie grupy Państwa roku mogły się jednakowo przygotowywać do egzaminu w czerwcu. Także poziom egzaminu w tym roku będzie zgodny z poziomem zajęć - głównie FC z zahaczeniem o Advanced. Egzamin z PNJA jest coroczny, bo na każdym roku będą Państwo mieli ten przedmiot, tylko że z roku na rok na wyższym poziomie, także np. na II roku to już na pewno będzie poziom Advanced.
W tym roku przy Państwa egzaminie będzie dr Kopecka i ja - jeśli chodzi o mnie, to na pewno ułożę swoją część z zakresu zajęć (w tym semestrze będziemy też "wyrównywać" zakres materiału we wszystkich grupach, także proszę się nie martwić że któras z grup będzie pokrzywdzona, bo nie miała czegoś na zajęciach a inne miały).
Zazwyczaj w drugi dzień jest egz. ustny (zagadnienia będą oparte na tematach zajęć).

Mam nadzieję że choć trochę rozjaśniłam; jako że nie znam jeszcze sama wszystkich szczegółów to będę Państwa informowała na bieżąco:)
Pozdrawiam
b. niedziela

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki