#1 2012-06-28 19:19:38

Magda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-02
Posty: 37
Punktów :   

Poprawka z gramatyki

Pamiętacie może jeszcze co było na egzaminie z gramatyki? ja wiem że było w tych zdaniach do poprawiania acoustics was i chyba trzeba bylo zmienic na were , luggages trzeba było poprawić na luggage, a crisis to chyba bylo dobrze?  zdanie z dead i własnie nie wiem co trzeba było wstawic czy almost dead? coś było z mean ale juz nie pamietam co i  zdania do tłumaczenia: Zostawiliśmy trzy najcięższe meble –We left three pieces of the heaviest furiture in the room? zdanie gdzie trzeba było wybrać I didn't know that  i tu chyba miało być Bruksela is the capital, było painfully shy, zdanie do przetłumaczenia : Ten twój niegrzeczny brat znowu mi dokucza . Jakbym coś źle napisała to proszę mnie poprawić i jak coś pamiętacie to piszcie bo może się coś powtórzy na poprawce;)

Offline

 

#2 2012-06-29 09:53:04

 leogirl

Administrator

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 367
Punktów :   

Re: Poprawka z gramatyki

jeszcze było: Each bit of information needs to be checked. i było coś z item of news.


Olga

Offline

 

#3 2012-06-30 12:44:50

 Angel91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 263
Punktów :   

Re: Poprawka z gramatyki

To co pamiętam:
*od mgr Dudy było : order of adjectives, inversion.
*U dr Koniecznej pojawiły się w ABCD irregular verbs, takie zdanie do sparafrazowania: She is going to resign soon -> She is ON the verge of/ on the point of resigning soon, coś z have sth done i get sb TO do sth,
* u dr Kopeckiej do tłumaczenia: Niepotrzebnie kupiłem chleb, bo okazało się że moja siostra zrobiła to wcześniej, gdyby policjant go nie rozpoznał, Peter nie byłby teraz w więzieniu (mixed condit.), Jeśli zdarzy się, że będziesz w Rzeszowie, zadzwoń do mnie -> If you (should) happen to be in Rzeszów, please call me.

Offline

 

#4 2012-06-30 18:32:57

 mypuzzleofdreams

Użytkownik

6794990
Skąd: Majdan Królewski/Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-10-02
Posty: 171
Punktów :   

Re: Poprawka z gramatyki

Jeszcze By the time we arrived in(?) the hotel, he had left (czy coś w tym stylu)


Agnieszka Ziętek

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs łódz